نحوه حکاکی بر روی مولتی استایل چگونه است؟

نحوه حکاکی

ورق‌های مولتی استایل، جنسی انعطاف‌پذیر از پلاستیک با روکشی شبیه به فلز هستند. این ورق‌ها با ضخامت تقریبی یک میلی‌متر، در ساخت محصولات کاربردی و تزئینی به‌کار می‌روند. با این‌حال، چالش اصلی در این زمینه به برش دقیق این ورق‌ها ارتباط دارد. تاکنون، راهکارهای متعددی برای این چالش ارائه شده است؛ از تکنولوژی‌های لیزری گرفته تا CNC. توسعه روش‌های بهینه برای حفظ انعطاف و ویژگی‌های موردنیاز در نقاط برش از اهمیت بالایی برخوردار است.

نحوه حکاکی ورق مولتی استایل

به‌صورت کلی، ورق‌هایmulti style همان‌طور که در مقدمه نیز به آن اشاره کردیم، با لیزر و CNC حکاکی می‌شود. در ادامه این دو روش را به‌صورت جداگانه توضیح خواهیم داد.

فرآیند حکاکی لیزری بر روی مولتی استایل طلایی از چند مرحله مهم تشکیل می‌شود. مرحله اول، انتخاب و طراحی طرح است که می‌توان از نرم‌افزارهایی مانند اتوکد یا کورل برای این کار استفاده کرد. در این مرحله، فایل خروجی بهترین فرمت برای برش و حکاکی لیزری، یعنی DXF، مدنظر قرار دارد.

  • مرحله دوم به چیدن قطعات در زیر دستگاه ارتباط دارد. در این مرحله قطعات باید بهینه در کنار هم قرار گیرند تا هدررفت متریال حداقل شود.
  • در مرحله بعدی، واحد اندازه‌گیری سانتی‌متر است و باید از مفهوم پیکسل میلی‌متر خارج شود. اگر از نرم‌افزار کورل استفاده می‌شود، باید توجه داشت که خروجی با فرمت DXF یک یکان از واحد اندازه‌گیری کمتر می‌کند.
  • مرحله سوم منتقل‌کردن طرح به کامپیوتر دستگاه و اجراسازی فرآیند برشکاری خواهد بود. در این مرحله، تنظیماتی مانند عمق حکاکی و سرعت برش به طرح اعمال خواهد شد تا خروجی باکیفیت‌تری به‌دست آید.

حکاکی لیزری بر روی مولتی استایل نقره‌ای، به‌ویژه در ساخت تابلوهای معرفی مشاغل در فضای داخلی و خارجی، به‌عنوان یک روش کاربردی و موثر شناخته شده است. در این فرآیند، لوگوها، کدها و متون با استفاده از لیزر بر روی multi style حکاکی و به ایجاد مشخصات زیبا و دقیق منجر می‌شوند. قبل از خرید مولتی استایل پیشنهاد می کنیم مقاله نکات مهم خرید مولتی استایل + معرفی فروشگاه را مطالعه کنید.

نمونه حکاکی مولتی استایل با CNC

حکاکی multi style با استفاده از دستگاه CNC یک فرآیند دقیق و پیشرفته است که به وسیله کنترل عددی کامپیوتری انجام می‌شود. این فرآیند امکان حکاکی دقیق و طراحی‌های پیچیده بر روی ورق‌های multi style را فراهم می‌کند.

  • مرحله اول این فرآیند، انتخاب و طراحی طرح است. از نرم‌افزارهای طراحی مهندسی و گرافیکی برای ایجاد طرح دلخواه بهره می‌برند. سپس، فایل طراحی به دستگاه CNC انتقال می‌یابد.
  • در مرحله دوم، تنظیمات دستگاه CNC برای حکاکی تعیین می‌شود. این تنظیمات شامل سرعت حرکت ابزار حکاکی، عمق حکاکی و دیگر پارامترهای مربوط به فرآیند CNC خواهد شد.
  • سپس، دستگاه CNC با دقت و تنظیمات تعیین شده، شروع به حکاکی روی ورق multi style می‌کند. این حکاکی شامل حذف مواد اضافی، ایجاد نقوش، متن یا حتی برش‌های دقیق بر روی مولتی استایل می‌شود.

استفاده از CNC در حکاکی multi style، علاوه‌بر دقت بالا، به امکان انجام فرآیند تکرارپذیر و تولید انبوه برای صنایع مختلف نیز امکان می‌دهد. این روش به‌عنوان یک ابزار پیشرفته در طراحی و تولید محصولات multi style شناخته خواهد شد. نوع و جنس مولتی استایل مورد استفاده نیز در کیفیت نهایی کار نیز موثر است که می توانید در مطلب بهترین برندهای مولتی استایل برای تابلوسازی انواع برندها را مورد بررسی قرار دهید.

فرآیند برش لیزری بر روی مولتی استایل یک روش بسیار دقیق و کارآمد است. در این روش، یک پرتو لیزر با قدرت تمرکز بالا بر روی سطح multi style تابیده می‌شود. این پرتو لیزر، به‌دلیل خصوصیات نوری، بسیار دقیق و نازک عمل می‌کند و امکان برش تیز و دقیق در این ماده انعطاف‌پذیر را فراهم می‌سازد.

مزایای این روش شامل کاهش هدررفت متریال، حداقل سطح تماس با مواد اطراف و قابلیت برش اشکال پیچیده multi style است. لیزر از امکانات کنترل دقیق عمق برش و سرعت پرتو برخوردار است که به نتایج بهینه در حکاکی و برش این ورق منجر خواهد شد. این روش به‌عنوان یک گزینه پیشرفته و کارآمد در صنایع تولید و تزئینات با multi style شناخته می‌شود.

حکاکی بر روی مولتی استایل با لیزر

حکاکی بر روی مولتی استایل با لیزر یک فرآیند دقیق و خلاقانه است. این تکنیک، از پرتو لیزر برای حکاکی نقوش دقیق، لوگوها و متون بر روی ورق‌های multi style استفاده می‌کند. این روش، امکان ایجاد طرح‌های پیچیده، کاهش هدررفت متریال و ایجاد محصولات تزئینی با کیفیت را ارائه می‌دهد.

منبع: فروشگاه انواع ورق های مولتی استایل pelaxi1397.ir

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *