مرغ مگس خوار الگوریتم جدید گوگل

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

مرغ مگس خوار یکی از الگوریتم های جدید گوگل است. این الگوریتم، یک پلت فرم جستجو جدید است که گوگل آن را در سپتامبر ۲۰۱۳ رونمایی کرد.

این الگوریتم یک هدیه برای سئو کاران سئو کلاه سفید (White-Hat SEO) در سراسر جهان است.

گوگل برای تسهیل کاربران این الگوریتم را ایجاد کرده است به طوری که کاربر با بالاترین سرعت به هدف مورد نظر خود دست یابد.

 هدف گوگل از نامگذاری مرغ مگس خوار برای الگوریتم جدیدش چیست؟

از آنجا که مرغ مگس خوار، کوچکترین پرنده دنیاست که در هر ثانیه ۷۰ بار بالهای خود را به هم می زند و با سرعت ۳۰ مایل در ساعت پرواز می کند، و همچنین بسیار بادقت و سریع است، از این رو گوگل نام الگوریتم جدید خود را از این پرنده برداشته است.

هدف گوگل از این الگوریتم، بهبود نتایج از طریق افزایش سرعت نتایج گوگل و ادغام آنها با نتایج شبکه های اجتماعی است.

 

دانش و جستجوی معنا شناختی الگوریتم مرغ مگس خوار 

اصولاً کاربران از جست و جوی مکالمه ای استفاده می کنند مانند: نزدیکترین محل به خانه من برای خرید آیفون ۵ اس کجاست؟

یک موتور جستجوی معمولی احتمالا روی پیدا کردن صفحاتی شامل کلماتی مثل خرید و آیفون ۵ اس، تمرکز می کند.

اما الگوریتم مرغ مگس خوار روی معنی کلمات تمرکز می کند، این الگوریتم مکان واقعی منزل شما را در صورتی که با گوگل به اشتراک گذاشته باشید، می داند و درک خواهد کرد که منظور شما از محل، یک فروشگاه واقعی فیزیکی است.

تأثیر الگوریتم مرغ مگس خوار بر سئو

بنا بر اعلانات گوگل، مرغ مگس خوار نتایج جستجوی گوگل را بهینه سازی نموده و همچنین در آن قابلیت جستجوی موبایل و جستجو توسط صدا، نهادینه شده است.

الگوریتم مرغ مگس خوار گوگل بزرگترین به روز رسانی موتور جستجو گوگل در این ۱۲ سال اخیر است که از گراف دانش Knowledge Graph گوگل استفاده می نماید و نتایج گوگل را محاوره ای تر، معنایی تر و قابل درک تر می نماید. 

تا قبل از این الگوریتم، گوگل برای نمایش نتایج جستجو از کلمات کلیدی جستجو شده بدون در نظر گرفتن مفهوم کلمات استفاده می‌کرد و بدون در نظر گرفتن ارتباط بین کلمات، هر کدام از کلمات را به طور جدا مورد بررسی قرار می‌داد.

آزمایش الگوریتم مرغ مگس خوار توسط مدیر شرکت MOZ

آقای Rand Fishkin مدیر شرکت MOZ یک سیستم جدیدی راه اندازی کرد تا تاثیر رفتار کاربران را بر نتایج گوگل بررسی کند.

از دنبال کنندگان توئیتر خود درخواست کرد تا عبارت imec lab را در گوگل جست و جو کرده و بر روی وبلاگش که رتبه هفتم نتیجه گوگل قرار داشت. در این آزمایش ۲۲۸ نفر شرکت کردند و تنها با گذشت دو ساعت جایگاه وبلاگ وی از رتبه هفتم به رتبه اول ارتقا پیدا کرد.

نتیجه این آزمایش این چنین شد که گوگل و الگوریتم مرغ مگس خوار انسان ها را به ربات های خود ترجیح می دن.

به عبارت دیگر وقتی افراد زیادی رتبه هفتم یک جست و جو را به رتبه اول آن ترجیح داده اند بنابراین این رتبه بندی باید سریعا تغییر کند تا بهترین نتیجه به کاربران نشان داده شود.

البته اتفاق دیگری که با این الگوریتم درباره نتایج جست و جو می توان برای وب سایت ها اتفاق بیافتد حذف تدریجی انهاست یعنی اینکه در صورتی که کاربران به وب سایت مد نظر علاقه ای نشان ندهند گوگل به طور تدریجی آن وب سایت را از نتایج جست و جو حذف خواهد کرد.

گوگل پاندا الگوریتم جدید گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *