دعا برای رفع گرفتاری و مشکلات

دعا برای رفع گرفتاری

گرفتاری و مشکلات بزرگ و کوچک معمولا عامل ناراحتی و روحیه نامناسب در افراد بوده و اغلب در مدت زمان طولانی، ذهن افراد را به خود مشغول می کند. رفع گرفتاری و گشایش مشکلات با امید به خدا و کمک گرفتن از اذکار و دعاهای مجرب در این زمینه، میسر خواهد شد و مجدد شادی و سرزندگی را در افراد به وجود خواهد آورد.

در ادامه محتوا از سایت کلید موفقیت به شرح کامل دعاهای موثر برای رفع گرفتاری و مشکلات پرداخته شده است.

طبق گفته ائمه و بزرگان، قرائت برخی از دعاهای مربوط به رفع گرفتاری و انجام اعمال مربوطه، در گشایش سریع کارها و رفع مشکلات تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ترجمه: اى راهنماى سرگردانان، اى فریادرس فریاد خواهان، اى دادرس دادخواهان، اى پناه پناه جویان، اى امان بخش ترسناکان، اى کمک مؤمنان، اى رحم کننده مسکینان، اى پناه عاصیان، اى آمرزنده گناهکاران، اى اجابت کننده دعاى درماندگان.

خواندن آیت الکرسی ۱۱۰ مرتبه در روز موجب گشایش دروازه سعادت و حل گرفتاری ها می شود.

ترجمه: ای کسی که از رگ گردن به من نزدیک تری، ای کسی که بین انسان و قلب او حائل می شوی، ای کسی که در جایگاه بلندی، ای کسی که چیزی مانند او وجود ندارد و او شنوای بیناست ، بر محمد و آل محمد صلوات بفرستید.

ابتدا دو رکعت نماز خوانده و سپس این آیه را ۱۳۰ مرتبه قرائت نمایید.

ترجمه: بارخدایا دلم در پرده است و نفسم معیوب و عقلم مغلوب و هوسم غالب و طاعتم کم و گناهم بسیار و زبان مقر به گناهان چه چاره ای دارم ای پرده پوش عیوب و ای دانای غیب ها و ای برطرف کننده گرفتاری ها بیامرز گناهانم همه را به حرمت محمّد و آل محمّد ای غفار ای غفار ای غفار ای مهربان ترین مهربانان.

با طهارت کامل و همراه با خلوص نیت آیه فوق را با نام خدا و ذکر صلوات در مکانی خلوت خوانده و سپس ذکر (الحمد لله کما هو اهله : همه ثنا ها مخصوص خداوند است. ) چند با بخوانید و در انتها حاجت خود را از خداوند بخواهید.

دعای فوق را پس از ذکر ۱۰ بار یا الله و ۱۰ بار یا رباه و ۱۰ بار یا سیداه و ۷ مرتبه یا ارحم الرحمین و ذکر یک صلوات خوانده و خواسته خود را بیان کنید.

ترجمه: ای خدایی که قدرتش را از رساندن ضرر به بندگانش منع می کند و سلطنش را به قدرتش مالک است؛ از تو میخواهم به هرچه پسند توست و به هرچه دوست داری به آن یاد شوی و ای خدا چیزی برابر تو نیست اینکه بر محمّد و خاندان محمّد درود فرستی و مرا و فرزندان و خاندان را نگاه داری و حاجتم را در چنین و چنان مورد برآوری.

خواندن این دعا تاثیر فوق العاده ای در رفع مشکلات و گرفتاری ها خواهد داشت.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *