تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان

تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان

برد یکی از اصلی‌ ترین قطعات موجود در ماشین لباسشویی به شمار رفته و در واقع می‌توان گفت مانند سیستم عصبی انسان عمل می ‌کند. برد اطلاعات را از طریق پنل دریافت کرده و با پردازش و بررسی، آن ‌ها را عملی می ‌کند. با این وجود این قطعه نیز مانند تمامی قطعات دیگر امکان دارد در اثر عوامل مختلفی دچار آسیب شود، به همین دلیل باید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان با یک تعمیرکار تماس گرفت.

برد یک قطعه بسیار مهم در ماشین لباسشویی به شمار رفته و برای عملکرد درست ماشین از اهمیت بالایی برخوردار است. همان طور که می ‌دانید یک سری دکمه بر روی ماشین لباسشویی تعبیه شده که هر کدام یک کارکرد ویژه ‌ای دارند. البته امروزه این دکمه ‌ها جای خود را به صفحه لمسی داده ‌اند.

وقتی شما یک دکمه خاص به عنوان مثال استارت را فشار داده یا لمس می ‌کنید، این پیام به برد انتقال داده می‌ شود و این قطعه فرایند شست‌ و شوی لباس ‌ها را آغاز می ‌کند. به همین دلیل می ‌توان نتیجه گرفت با توجه به برنامه‌ ای که شما به برد انتقال می ‌دهید، این قطعه برنامه ‌ریزی شده و طبق آن مشخص می ‌کند که طول کارکردن ماشین چه قدر باشد، روی دور تند باشد یا با دور کند کار کند.

تمامی این موارد نشان می‌ دهند که این قطعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و در صورت خرابی، ماشین لباسشویی نیز کار نمی ‌کند.

ماشین لباسشویی مانند هر نوع ماشین دیگر امکان دارد بر اثر عوامل مختلفی دچار خرابی شود. ایجاد مشکل در برد ماشین لباسشویی خیلی اهمیت دارد. به همین دلیل باید برای تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان با یک مرکز قابل اطمینان تماس بگیرید. در ادامه این عوامل را مورد بررسی قرار می ‌دهیم.

با سایت کلید موفقیت همراه باشید.

برد جزو قطعاتی به شمار می ‌رود که برای عملکرد خود به برق نیاز دارد، به همین دلیل اگر در جریان برق نوساناتی به وجود بیاید، می ‌تواند باعث خراب شدن برد شود. لازم به ذکر است برد ماشین لباسشویی از قسمت ‌های مختلفی مانند فیوز و خازن تشکیل شده که حساسیت بالایی به تغییرات نوسان برق دارند. در نتیجه اگر مشکلی در جریان برق به وجود بیاید، احتمال از کار افتادن فیوز و خازن ‌ها وجود داشته و در نهایت می ‌تواند باعث سوختن ماشین لباسشویی شود.

تمام لوازم الکترونیکی به آب حساسیت بسیار زیادی دارند که قطعا ماشین لباسشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. پس معمولا این لوازم به گونه ‌ای طراحی می ‌شوند که آب به داخل آن‌ ها نفوذ نکند. با این حال در بعضی از مواقع مانند سرریز شدن آب، امکان دارد، آب به داخل ماشین نفوذ کرده و به برد برسد.

در این صورت حتما برد می ‌سوزد و باعث از کار افتادن ماشین لباسشویی نیز می‌ شود. به همین دلیل باید دقت لازم را داشته باشید. چرا که اگر برد بسوزد نه تنها باید آن‌ را تعویض کنید بلکه ممکن است مجبور شوید کلا ماشین لباسشویی را نیز عوض کنید. عواملی که باعث نفوذ آب به درون برد می ‌شوند عبارتند از:

 • خراب شدن سنسورهای مربوط به سطح آب
 • ایجاد اختلال در شیر برقی ماشین لباسشویی
 • باقی ماندن کف حاصل از مواد شوینده داخل ماشین لباسشویی

استفاده نادرست از ماشین لباسشویی نیز می ‌تواند در خرابی برد و در نهایت خود ماشین نقش به ‌سزایی داشته باشد. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر برند سازنده ماشین لباسشویی برای محصول خود یک دفترچه راهنما قرار می ‌دهد که شما باید باتوجه به آن از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

اما امکان دارد بعضی از افراد بدون مطالعه این دفترچه، اقدام به استفاده از ماشین کنند. در نتیجه ممکن است، برد دستگاه آسیب ببیند.

خراب شدن برد ماشین لباسشویی به دلیل استفاده بیش ‌از حد

یکی دیگر از عواملی که می‌ تواند در خرابی برد ماشین نقش بسیار مهمی داشته باشد، استفاده بی ‌رویه از آن است. بعضی از افراد به صورت مکرر و بیش از اندازه، ماشین لباسشویی را روشن و از آن استفاده می ‌کنند. این کار باعث می ‌شود فشار زیادی به قطعات ماشین لباسشویی و درنهایت برد آن وارد شود. پس حتما به این نکته توجه داشته باشید.

به طور کلی وقتی شما از ماشین لباسشویی استفاده کردید، باید به این وسیله کمی زمان بدهید تا خنک شده و استراحت کند. سپس دوباره از آن استفاده کنید. البته طبق توصیه‌ های شرکت ‌های سازنده ماشین لباسشویی بهتر است این وسیله را بیشتر از دوبار در روز روشن نکنید.

دمای نامناسب محیط قرارگیری ماشین لباسشویی نیز می ‌تواند در عملکرد برد این وسیله بسیار تاثیرگذار باشد. به این دلیل که رطوبت بالای موجود در محیط می‌ تواند باعث ایجاد اختلال در برد ماشین ظرفشویی شود. همچنین اگر دمای محل قرارگیری ماشین لباسشویی نیز بالا باشد، می ‌تواند تاثیر بدی بر روی این وسیله بگذارد.

چراکه به هنگام فعالیت ماشین لباسشویی، تمامی قطعات موجود در این وسیله درگیر بوده و فشار بالایی را تحمل می ‌کنند. به همین دلیل اگر دما نیز بالا باشد، امکان از کار افتادن قطعات ازجمله برد وجود دارد.

یکی دیگر از عواملی که در خرابی برد ماشین لباسشویی نقش دارد، سنگین کردن بیش از حد آن است. وقتی شما لباس ‌های بسیار زیادی داخل این ماشین می ‌ریزید یا از آن برای شست ‌و شوی ملافه یا روفرشی استفاده می ‌کنید، این وسیله بیش از حد سنگین شده و می ‌تواند به برد همچنین سایر قطعات آن آسیب وارد کند.

وقتی ماشین لباسشویی به هر دلیلی دچار اختلال می ‌شود یک سری علائم را نشان می‌ دهد که می ‌توان از آن‌ ها نتیجه گرفت که نیاز است ماشین را بادقت مورد بررسی قرار داد. البته نکته‌ ای که باید به آن اشاره کرد این است که برای تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان حتما با یک متخصص در این زمینه تماس گرفته و خودتان اقدامی انجام ندهید. زیرا امکان دارد با مشکلات جبران ‌ناپذیری روبه‌رو شوید. این علائم عبارتند از:

 • خارج نشدن آب از ماشین لباسشویی
 • برق ‌گرفتگی به هنگام لمس ماشین لباسشویی ( به علت نفوذ برق به قطعات الکتریکی آن)
 • عمل نکردن برنامه ‌ای که آن را برای ماشین تنظیم کرده ‌اید و اجرای یک برنامه دیگر
 • کار نکردن کل پنل ماشین لباسشویی
 • ناگهان خاموش شدن ماشین لباسشویی زمانی که دارد کار می ‌کند
مراحل تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان

همان طور که در ابتدای متن اشاره کردیم برد ماشین لباسشویی امکان دارد بر اثر عوامل مختلفی خراب شده و علائمی را از خود نشان دهد. اگر شما متوجه خرابی در این وسیله شدید حتما برای تعمیر برد ماشین لباسشویی در اصفهان با یک متخصص و تعمیرکار حرفه ‌ای تماس بگیرید. تعمیرکار خود متوجه می‌ شود که امکان تعمیر برد وجود دارد یا باید آن را تعویض نمود.

اولین کاری که باید تعمیرکار برای تعمیر برد انجام دهد این است برق متصل به دستگاه را قطع کند. بعد از انجام این کار نیاز است کنترل پنل ماشین لباسشویی را خارج کرده و اگر بر روی آن کثیفی وجود داشت با استفاده از اسپری تمیزکننده به طور کامل تمیز کند.

در مرحله بعدی او باید خازن‌ ها را با دقت زیاد مورد بررسی قرار دهد. نکته ‌ای که باید در مورد خازن‌ ها گفت این است که حتما در مدار به صورت صاف قرار بگیرند. در نتیجه اگر به هر دلیل مانند شکستگی، آب شدن لحیم و موارد دیگر کج شده بودند، باید تعویض شوند. در پایان کار، تعمیرکار با شناسایی و حل مشکل، دوباره پنل و برد را در جای خود قرار می‌ دهد. سپس برق را به آن متصل کرده و سالم بودن آن را مورد بررسی قرار می ‌دهد.

مراکز متعددی در اصفهان هستند که به تعویض برد می پردازند. این قطعه بسیار گران است و در صورتی که قابل تعمیر باشد، بهتر است تعمیر گردد. اما متاسفانه افراد و تعمیرکاران کمی از این تخصص بهره مند هستند. ما در ادامه به شما سه مرکز را معرفی می کنیم که ابتدا برد را بررسی کرده و در صورت قابل تعمیر بودن آن را تعمیر می کنند و در غیر این صورت با بالاترین کیفیت به تعویض آن با یک برد اصل می پردازند:

 • مرکز تعمیرات ال جی: این مرکز به طور تخصصی روی برند ال جی فعالیت می کند و شما می توانید برای تعمیر لباسشویی ال جی در اصفهان به آن ها مراجعه کنید.  سایت: tamiratlg.com
 • مرکز تعمیرات بوش: همانطور که از نام آن مشخص است برای تعمیر لباسشویی بوش در اصفهان شما می توانید از خدمات این مرکز بهره ببرید. سایت: tamiratbosch.com
 • مرکز تعمیرات دوو: تعمیر ماشین لباسشویی دوو در شهر اصفهان و بررسی برد این برند توسط تعمیرکاران متخصص این مرکز انجام می شود. سایت: tamiratdaewoo.com
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *