کافئین الگوریتم جدید گوگل

کافئین یکی دیگر از الگوریتم های جدید گوگل است که اومده تا تاثیرگذار در سئو سایت ها در کنار مدیران سایت ها باشه.

همانطور که می دونین محتوا برای گوگل اهمیت زیادی داره، پس می شه گفت محتوا پادشاست و اینکه یک امر حیاتی در ارائه خدمات سئو سایت محسوب می شود.

الگوریتم کافئین موتور جستجو گوگل

امروزه گوگل با استفاده از الگوریتم کافئین، بصورت مستمر در بستر وب در حال جستجوست و بدین شکل سایت های موجود در بستر وب را در کمترین زمان ایندکس می کند.

گوگل در گذشته برای نشان دادن لیست نتایج، از سیستم index استفاده می‎کرد. در حالی که امروزه بجای آن از الگوریتم کافئین استفاده می کند.

سیستم ایندکس گوگل، به صفحات موجود در فهرست خود برای ایندکس رجوع می‎کند. اما سیستم الگوریتم کافئین این فرآیند ایندکس رو به صورت Live انجام می شود.

نحوه عملکرد الگوریتم کافئین

کافئین در هر ثانیه صدها هزار صفحه را در فهرست خود بروز رسانی می‎کند و برای کاربران و امکان جستجوی Live را با جستجوگر جدید گوگل فراهم می‎نماید.

میزان کارکرد کافئین به حدی است که می‎توان در یک پایگاه داده، در حدود ۱۰۰ میلیون گیگابایت اطلاعات را ذخیره و تا میزان ۱۰۰ هزار گیگابایت نیز اطلاعات آن را هر روز اضافه کرد.

نگهداری این حجم اطلاعات تنها از عهده کافئین ساخته است چرا که وجود ۶۲۵ هزار آیفون با بیشترین ظرفیت می تواند از این اطلاعات نگهداری کند.

معرفی الگوریتم کافئین گوگل

آیا می دونستین که گوگل الگوریتم کافئین را با الهام بخش از ذهن انسان ساخته است که به دلیل سرعت بالایی که دارد به موتور جستجو این اجازه را می‎دهد تا جستجوی معنایی را در مقیاس بزرگتری بر عهده بگیرد.

ویژگی های برترالگوریتم کافئین گوگل عبارتند از:

۱- سرعت بروزرسانی صفحات در الگوریتم کافئین گوگل بسیار بالا است و در هر ثانیه هزاران صفحه بروزرسانی می شود که در نتیجه کاربران می توانند به جدیدترین نتایج خیلی سریع دسترسی داشته باشد.

۲- بدلیل سرعت بالای الگوریتم کافئین در گوگل کمک باعث می شود تا جست و جوی معنایی در عبارات، در مقیاس های بزرگتر سریعتر انجام شود که در نتیجه گوگل می تواند نتایج بهتر و بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

هدف گوگل از راه اندازی الگوریتم کافئین، حمایت از محتوای سایت‏‎ می‎باشد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 1٫00 out of 5)
Loading...

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *