گروه دیجیتال مارکتینگ و سئو سایت

کافئین الگوریتم جدید گوگل

کافئین الگوریتم جدید گوگل

کافئین یکی دیگر از الگوریتم های جدید گوگل است که اومده تا تاثیرگذار در سئو سایت ها در کنار مدیران سایت ها باشه.

همانطور که می دونین محتوا برای گوگل اهمیت زیادی داره، پس می شه گفت محتوا پادشاست و اینکه یک امر حیاتی در ارائه خدمات سئو سایت محسوب می شود.

الگوریتم کافئین موتور جستجو گوگل

امروزه گوگل با استفاده از الگوریتم کافئین، بصورت مستمر در بستر وب در حال جستجوست و بدین شکل سایت های موجود در بستر وب را در کمترین زمان ایندکس می کند.

گوگل در گذشته برای نشان دادن لیست نتایج، از سیستم index استفاده می‎کرد. در حالی که امروزه بجای آن از الگوریتم کافئین استفاده می کند.

سیستم ایندکس گوگل، به صفحات موجود در فهرست خود برای ایندکس رجوع می‎کند. اما سیستم الگوریتم کافئین این فرآیند ایندکس رو به صورت Live انجام می شود.

نحوه عملکرد الگوریتم کافئین

کافئین در هر ثانیه صدها هزار صفحه را در فهرست خود بروز رسانی می‎کند و برای کاربران و امکان جستجوی Live را با جستجوگر جدید گوگل فراهم می‎نماید.

میزان کارکرد کافئین به حدی است که می‎توان در یک پایگاه داده، در حدود ۱۰۰ میلیون گیگابایت اطلاعات را ذخیره و تا میزان ۱۰۰ هزار گیگابایت نیز اطلاعات آن را هر روز اضافه کرد.

نگهداری این حجم اطلاعات تنها از عهده کافئین ساخته است چرا که وجود ۶۲۵ هزار آیفون با بیشترین ظرفیت می تواند از این اطلاعات نگهداری کند.

معرفی الگوریتم کافئین گوگل

آیا می دونستین که گوگل الگوریتم کافئین را با الهام بخش از ذهن انسان ساخته است که به دلیل سرعت بالایی که دارد به موتور جستجو این اجازه را می‎دهد تا جستجوی معنایی را در مقیاس بزرگتری بر عهده بگیرد.

ویژگی های برترالگوریتم کافئین گوگل عبارتند از:

۱- سرعت بروزرسانی صفحات در الگوریتم کافئین گوگل بسیار بالا است و در هر ثانیه هزاران صفحه بروزرسانی می شود که در نتیجه کاربران می توانند به جدیدترین نتایج خیلی سریع دسترسی داشته باشد.

۲- بدلیل سرعت بالای الگوریتم کافئین در گوگل کمک باعث می شود تا جست و جوی معنایی در عبارات، در مقیاس های بزرگتر سریعتر انجام شود که در نتیجه گوگل می تواند نتایج بهتر و بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

هدف گوگل از راه اندازی الگوریتم کافئین، حمایت از محتوای سایت‏‎ می‎باشد.

[ratings]

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوره آموزشی سئو

دوره جامع حضوری آموزش سئو

دوره آموزشی سئو (بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو) همراه با اعطاء گواهینامه رسمی مجتمع فنی تهران فراگیری آموزش سئو برای هر کسی که مایل به پیشرفت در سئو

مطالعه بیشتر »
رازهای سئو سایت

رازهای سئو

رازهای سئو گوگل، جدیدترین رازها و تکنیک های سئو در سال ۲۰۱۸ در وب سایت کلید موفقیت – چندین تکنیک های سریع و کوتاه و رازهای

مطالعه بیشتر »
الگوریتم Freshness گوگل

الگوریتم Freshness گوگل

الگوریتم Freshness یا همان الگوریتم سبز گوگل به معنی الگوریتم تغییر دهنده رتبه است که هدف تاکید بر بروزرسانی سایت با تولید محتوای جدید است.

مطالعه بیشتر »
تکنیک و رازهای سئو

تکنیک های سئو

 تکنیک های سئو را به تماشا بنشینید تکنیک های سئو در دوره رایگان آموزش رایگان سئو از سایت کلید موفقیت این فرصت استثنایی رو برای شما مهیا

مطالعه بیشتر »
ساخت تیزرهای تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی

افزایش فروش و رونق کسب و کار با تیزرهای تبلیغاتی در دنیای امروز تبلیغات، نقش بسیار مهمی در موفقیت و افزایش فروش کسب‌ و کارها دارد.

مطالعه بیشتر »