روش های پیدا کردن کلمات کلیدی برای سایت

آیا شما هم در پیدا کردن و انتخاب کلمات کلیدی هدف برای سایت خود دچار مشکل و سردرگمی هستید؟

با ما در این مقاله آموزش سئو سایت همراه باشید تا روشهایی را برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت بیاموزید.

روش اول پیدا کردن کلمات کلیدی با ابزار KWFinder

KWFinder یکی از بهترین ابزار موجود برای تحقیق کلمات کلیدی سایت در بستر اینترنت است که امکان جستجوی و تحقیق ۲ کلمه کلیدی در روز را برایگان برای کاربران فراهم می کند.

مزایای استفاده از  ابزار KWFinder برای پیدا کردن کلمات کلیدی سایت

یکی از مزایای این سایت می شه به نمایش کلمات کلیدی مرتبط با کلمه کلیدی مورد جستجو اشاره کرد.

سایت KWFinder علاوه بر نمایش میانگین دقیق جستجوی کلمه کلیدی در ماه، میزان Trend شدن و میزان سختی(Keyword Difficulty) آن کلمه کلیدی برای کسب رتبه در صفحه اول گوگل را  نمایش می‌دهد. 

میزان سختی کلمات کلیدی در سایت kwfinder
میزان سختی کلمات کلیدی در سایت kwfinder

 

برای نمونه زمانی که شما عبارت کلیدی “سئو سایت” را در سایت KwFinder جستجو می‌کنید، این ابزار دیگر کلمات کلیدی مرتبط با عبارت جستجو شده ما را به عنوان جستجوهای مرتبط نمایش می دهد مثل “طراحی وب”، “بهینه سازی سایت”، “طراحی وب سایت” و ….

ناگفته نماند که با توجه به استفاده از پلن رایگان این ابزار، تعداد کلمات کلیدی مرتبطی که پیشنهاد می دهد بین ۲۰۰ تا ۷۰۰ کلمه کلیدی خواهد بود.

آموزش کار با ابزار سایت KWFinder

کار بسیار ساده است، تنها کافیست که وارد سایت KWFinder شوید و سپس در باکس وسط صفحه همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید 

آموزش کار با ابزار سایت KWFinder
آموزش کار با ابزار سایت KWFinder

 

از سمت راست در باکس Any Language مربوط به زبان آن را بر روی Persian تنظیم کنید و در نهایت کلمه کلیدی هدف خود را در باکس Suggestions وارد کنید.

با توحه به جستجو برای عبارت کلیدی سئو سایت نتایج زیر بدست آمده

جستجو برای عبارت کلیدی سئو سایت

در باکس سمت چپ کلمات کلیدی پیشنهادی مرتبط با کلمه جستجو شده بهمراه میزان Trend شدن و میزان جستجوی ماهانه آنها در گوگل آمده است.

در باکس سمت راست هم میزان سختی کلمه کلیدی هدف بهمراه لیست سایتهایی که در گوگل با عبارت کلیدی جستجوی ما در صفحه اول گوگل قرار دارند آمده است.

 

روش دوم پیدا کردن کلمات کلیدی با کمک بخش پیشنهادات گوگل

این روش یکی از متداول ترین روش های پیدا کردن کلمات کلیدی برای سایت است که برای این منظور تنها کافیست وارد گوگل شوید و در باکس جستجو کلمه کلیدی هدف خود را تایپ کنید.

سپس در انتهای صفحه ۸ عبارت کلیدی مرتبط و پرسرج در میان کاربران در گوگل نمایان می شود که از آنها می توانید برای سایت خود نیز بهره بجوئید.

جستجوی کلمات کلیدی در گوگل
جستجوی کلمات کلیدی در گوگل

 

و یا اینکه در باکس جستجو گوگل پس از کلمه کلیدی خود یک فاصله بزنید، سپس لیست کلمات پیشنهادی گوگل یا همان Suggestions ها نمایان می شود که می توانید از آنها در سایت خود استفاده کنید.

جستجو کلمه کلیدی
جستجو کلمه کلیدی

 

روش سوم پیدا کردن کلمات کلیدی با ابزار Moz Keyword Explorer

این ابزار یکی از بهترین ابزارهای رایگان سئو برای تحقیق و بررسی کلمات کلیدی سایت می باشد که برایگان در اختیار وبمسترها، سئوکارها و مدیران سایتها قرار گرفته است.

این ابزار هم جستجوهای مرتبط با کلیدواژه هدف ما را بهمراه لیست سایتهایی که با کلمه کلیدی مدنظر ما در صفحه اول گوگل قرار دارند و میزان ارزش و اعتبار دامنه و صفحات سایتها را نمایش می دهد.

در تصویر زیر نتایج بدست آمده از جستجو برای عبارت کلیدی پکیج کامل آموزش سئو در سایت Moz با این ابزار را مشاهده می کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی با ابزار Moz Keyword Explorer
پیدا کردن کلمات کلیدی با ابزار Moz Keyword Explorer

 

نکته جالب اینجاست که تعداد لینکهایی که هر کدام از آن سایتها برای خود جذب کردند و برای همان صفحه ای که با آن در صفحه اول گوگل قرار گرفتند را بهمراه آدرس لینک آن صفحه را اعلام می کند.

ورود به دنیای ابزار Moz جهت تحقیق کلمات کلیدی 

روش چهارم پیدا کردن کلمات کلیدی با جستجو در انجمن ها، سایتها و شبکه های اجتماعی

کار بسیار ساده اما باید با دقت و تیزبینی فراوان انجام شود و قدرت درک بالایی را می طلبد.

بدین شکل که عضو انجمن ها، سایتها و شبکه های اجتماعی پرطرفدار شوید و دقت کنید که کاربران چی می پرسند، چی بیشتر درخواست می کنند، بیشتر چی می بینند و به چی علاقه نشان می دهند.

حال کافیست که کلمات کلیدی جستجو شده را استخراج و در سایت خود به عنوان موضوع یک پست همراه با یک متن حداقل ۶۰۰ کلمه ای منتشر کنین.

روش پنجم پیدا کردن کلمات کلیدی با کمک Google Trends

برای استفاده از این ابزار تنها کافیست ابتدا یک اکانت جیمیل داشته باشید و سپس به آن لاگین کرده و در نهایت وارد سایت Google Trends جهت استفاده از امکان رایگان آن بهره مند شوید.

سپس کلیدواژه هدف خود را در بالای صفحه سرچ کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی با کمک Google Trends
پیدا کردن کلمات کلیدی با کمک Google Trends

در نهایت به صفحه ای منتقل می شوید که نتایج آمار سرچ کلمه مدنظر شما آمده است.

این لیست آمار نتایج شامل بخش های مختلفی است که با هم به آموزش آنها می پردازیم:

  • بخش Related Searches (موضوع‌های مرتبط)

در این قسمت اطلاعات و آمار کلمه ای که جستجو کردید را مشاهده می کنید. که خود این قسمت هم شامل تب های Top(فارسی) و  Rising(فزاینده) می باشد.

در تب اول مهمترین پرسرچ ترین کلید واژه های مرتبط با کلمه کلیدی مورد جستجو ما را نشان می دهد و تب دوم هم کلماتی که در ارتباط با کلمه جستجو شده مان است مربوط می شود.

و این امکان برای ما فراهم شده که از این کلیدواژه های معرفی شده در مقاله و مطالب خود مان استفاده و به عنوان یک پست جدید در سایت منتشر کنیم.

  • بخش عبارت‌های جستجوی مرتبط

در این بخش عبارات کلیدی مرتبط دیگری که با کلمه کلیدی هدف ما در میان کاربران در گوگل جستجو شده است را به ما پیشنهاد می دهد.

در Google Trends این امکان برای شما فراهم شده که چند کلمه را با هم مورد مقایسه قرار دهید و نتایج میزان جستجو و درخواست کاربران در گوگل را مشاهده کنید.

برای این کار کافیست در ابتدای صفحه بر روی + مقایسه یا همان compare کلیک و سپس عبارت مدنظر خود را تایپ کنید.

در قسمت گرایش در طول زمان نمودار سرچ این دو کلمه کلیدی در بازه های زمانی مختلف که قابل تغییر می باشد آمده است. که حتی می توانید نتایج آماری را بر اساس کشور هدف، تاریخ، دسته بندی هدف و تعیین جستجو از دستگاه های مختلف شخصی سازی کنید.

 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *